• آخرین بروز رسانی : 1400/08/03

اخبار > نبض حیات زندگی بیماران در دستان پر توان ورزشکاران هرمزگانی

 


  چاپ        ارسال به دوست

نبض حیات زندگی بیماران در دستان پر توان ورزشکاران هرمزگانی

 

رئیس هیات پزشکی ورزشی هرمزگان ورزشکاران  را از اقشار سالم هداکنندگان خون دانست

به گزارش  روابط عمومی اداره کل انتقال خون هرمزگان همزمان با سراسر کشور طرح  اهدای خون جامعه ورزش با حضور دکتر کرامت اله فتح الهی رئیس هیات پزشکی استان در مرکز انتقال خون بندرعباس آغاز شد .

فتح الهی به همراه جمعی از مسئولین هیاتهای ورزشی واعضا جهت تقدیر از تلاش های مستمر انتقال خون هرمزگان با دکتر ایمان زارعی مدیر کل انتقال خون  دیدار وگفتگو کرد .

وی اظهار داشت : مصرف خون بیمارستانهادر  این روزهای کرونایی همت جمعی را میطلبد .با توجه به طرح سراسری پویش اهدای خون ورزشکاران سعی بر ان شد که این موضوع اطلاع رسانی وتاکید بیشتری به حضور ورزشکاران در این امر مهم انجام گردد .از انجایی که قشر  ورزشکاران خصوصا جوان  از سلامتی وتوانایی های بیشتری برخوردار بوده در خواست شده با مراجعه به مراکز اهدای خون نسبت به تامین ویاری رسانی به بیماران همکاری ومشارکت بیشتری صورت گیرد .

فتح الهی با بیان این مطلب که اهدای خون خطری ندارد از شهروندان خواست با اهدای خون ضمن تامین خون بیماران دیگران را نیز ترغیب به این کار نیکو کارانه کنند .

در ادامه مدیر کل انتقال خون با تاکید بر اهمیت اهدای خون  به طور مستمر افزود :بیشتر مصرف کنندگان خون استان بیماران تالاسمی ماژور هستند ومصرف خون استان در برخی از روزها به بیش از 270واحد هم میرسد که حضور اهداکنندگان میتواند علاوه بر تامین خون این عزیزان منجر به پایداری وافزایش ذخایر خون استان گردد.


 دانلود فايل : ۲۰۲۱۰۹۲۲_۱۰۱۴۵۱.jpg ( 61KB )


١٧:٣٣ - چهارشنبه ٣١ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢١٤٠    /    تعداد نمایش : ٣٢خروج