• آخرین بروز رسانی : 1400/09/11

اخبار > توصیه معاون سیاسی استانداری هرمزگان به اهدای خون

 


  چاپ        ارسال به دوست

توصیه معاون سیاسی استانداری هرمزگان به اهدای خون

 

معاون سیاسی ،امنیتی واجتماعی استانداری هرمزگان نیاز به خون همیشگی است اما در بعضی مواقع این نیاز بیشتر می‌شود

به گزارش روابط عمومی انتقال خون هرمزگان دکتر علی رئوفی ضمن اهدای خون با بیان اینکه اهدای خون یکی از حرکت‌های خداپسندانه و خیرخواهانه‌ای است که منجر میشود بیماران سلامتی خود را به دست آوردندگفت :می طلبد که با داشتن  بیماران خاص  وداشتن جاده های ترانزیتی  در استان ذخایر خونی  به حد مطلوب وجود داشته باشد تا بیماران دغدغه ای جهت تامین خون نداشته باشند وی با اشاره به دغدغه های مردم افزود :هرمزگنی ها همیشه ودر همه حال در شرایط سخت وبحرانی ازهمنوعان حمایت نموده وسر آمد ایثار وکارهای جهدی هستند .وی به شهروندان توصیه نمود با اهدای خون از بیماران در شرایط سخت حمایت کنند  .

در ادامه حسین امیر تیموری مدیر کل دفتر امور اجتماعی نیز ضمن اعلام اینکه کرونا نباید مانعی برای اهدای خون محسوب گردد افزود :هدیه دادن خون به همنوعان در این مواقع حکم جهاد است چرا که در بحران بیماری نباید برای سلامت مردم مشکلی پیش بیاید .  

دکترایمان زارعی  مدیر کل انتقال خون  با تاکید بر اینکه  در شرایط سخت خصوصا پیک کرونا باید مراقبت کرده تا ذخایر خون کاهش نداشته باشیم چرا که علاوه تامین خون وفراورده های خونی مورد نیاز  23 مرکز درمانی وبیمارستانی استان باید بتوانیم ذخایر 5تا7روز استان  را نیز حفظ کنیم واین فقط در سایه همت حضور داوطلبان اهدای خون میسر می گردد .

مصرف خون برای بیماران یک نیاز  حیاتی است و بیش ازنیمی  از خون های  اهدایی  توسط بیماران مبتلا به تالاسمی مصرف می شود و از سویی دیگر مصدومان حوداث رانندگی ونوزادانی که دچار زردی می شوند برخی از بیماران که نیاز به اعمال جراحی دارند هم از نیازمندان به خون هستند .

زارعی تاکید کرد اهداکنندگان توجه داشته باشند به جای اهدای خون هیجانی که به یک باره در یک بازه زمانی خاص همه  افراد اقدام به اهدای خون می کنند ، به تدریج و همیشگی برای اهدای خون مراجعه کنند تا خون مورد نیاز بیماران تامین شود .
وی با اشاره به امنیت مراکز اهدای خون گفت: با توجه به مطالعات موجود و رفتار کرونا احتمال انتقال بیماری از طریق اهدای خون  نزدیک به صفر است.


١٥:٤١ - سه شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢٣٢٣    /    تعداد نمایش : ٣١خروج